Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna „New trends in metrology” 

ntim_carbone.png

Paolo Carbone otrzymał zarówno tytuł magistra, jak i doktora na Uniwersytecie w Padwie, odpowiednio w 1990 i 1994 roku. W latach 1994-1997 był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Roma Tre, Włochy. W latach 1997-2002 był najpierw pracownikiem naukowym, a następnie profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Perugii. Od 2002 roku jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie w Perugii, gdzie prowadzi kursy z zakresu oprzyrządowania i pomiarów oraz statystycznego przetwarzania sygnałów. Był zaangażowany w różne projekty badawcze, sponsorowane ze środków prywatnych i publicznych. Jest autorem/współautorem ponad 250 artykułów, pojawił się w międzynarodowych czasopismach i materiałach konferencyjnych. Jest członkiem IEEE i był przewodniczącym Rady Systemów IEEE (2016-17). Od 2018 r. jest Redaktorem Naczelnym czasopisma „Measurement”, a od 2021 r. Prezesem IMEKO.



OSZACOWANIE JEDNOBITOWE

Wraz z szybkim wzrostem elektryfikacji mobilności i rozszerzaniem zastosowań kosmicznych, zmniejszenie złożoności wykonywania pomiarów pozwala na szersze wykorzystanie przyrządów, zwiększoną niezawodność i mniejsze zużycie energii. Ta prezentacja bada możliwość wykorzystania jednobitowych przetworników ADC, np. komparatorów analogowych, w celu uzyskania i wyodrębnienia informacji z danych analogowych w oparciu o ich jednobitową wersję. Wyzwaniem jest zrekonstruowanie sygnału analogowego przy użyciu jednobitowych danych bez typowych założeń konwerterów dotyczących szerokości pasma.

Ta prezentacja pokaże, jak zrekonstruować zachowanie ustrukturyzowanych sygnałów analogowych w oparciu o przetwarzanie jednobitowe z wykorzystaniem sygnałów pomocniczych i bez nich. Pomiary jednobitowe mogą znaleźć zastosowanie w rozproszonych sieciach pomiarowych i estymacyjnych, w telekomunikacji, testowaniu, układach samotestujących z wbudowanym analogiem oraz identyfikacji systemów. Przedstawię przykłady dotyczące akwizycji sygnałów o wysokiej częstotliwości oraz pomiaru impedancji akumulatorów.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
"
PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17